به روز رسانی آفلاین سرور HP با SPP

Pic2 به روز رسانی آفلاین سرور HP با SPP

به روز رسانی آفلاین سرور HP با SPP در این مقاله به شما اموزش داده میشود. همچنین شما میتوانید به روزرسانی را از طریق اموزش اپدیت Firmware سرور اچ پی با SPP در ویندوز که در وبلاگ بوده، انجام دهید.

به روز رسانی آفلاین سیستم عامل با SPP سفارشی

در زیر فرآیند به‌روزرسانی سیستم‌افزار آفلاین با استفاده از SPP ISO سفارشی‌سازی شده است، که در آن سرور HP به فایل ISO نصب شده از طریق رسانه مجازی iLO راه‌اندازی می‌شود.

یک رویکرد به روز رسانی تعاملی (دستی) در زیر نشان داده شده است که در آن هر مرحله قبل از ادامه به مرحله بعدی بررسی می شود. برای به روز رسانی بسیاری از سرورها، به دلایل اثربخشی می توان خودکار (بدون نظارت) را انتخاب کرد. اگر هیچ کلیدی قبل از مهلت زمانی پس از بوت شدن سیستم از دیسک فشار داده نمی شد. سرور به صورت اتوماتیک به روز می شود. و در پایان به طور خودکار راه اندازی مجدد می شود.

Pic1 به روز رسانی آفلاین سرور HP با SPP

در فهرست مرحله 1، فهرستی برای مقایسه خط پایه در SPP ISO با نسخه‌های میان‌افزار روی سرور انجام می‌شود تا مشخص شود آیا نیازی به به‌روزرسانی سیستم‌افزار یا نرم‌افزار سیستم در سرور وجود دارد یا خیر.

Pic2 به روز رسانی آفلاین سرور HP با SPP

همانطور که در مرحله 2 بررسی زیر نشان داده شده است، تنها یک بسته .rpm انتخاب شد، اگرچه SPP ISO ما حاوی دو بسته rpm و دو بسته exe بود. به این دلیل است که بسته‌های exe برای به‌روزرسانی آنلاین در ویندوز هستند، در حالی که بسته‌های rpm دیگری که در مراحل قبلی قرار داده‌ایم برای سرور مناسب نیست زیرا قبلاً یک نسخه سیستم‌افزار جدیدتر از نسخه ارائه‌شده توسط آن بسته داشت.

Pic3 به روز رسانی آفلاین سرور HP با SPP

در مرحله 3 پایانی، به روز رسانی آغاز شد.

Pic4 به روز رسانی آفلاین سرور HP با SPP

به‌روزرسانی با پیامی که در سمت راست نشان داده شده بود، با موفقیت انجام شد. برای مشاهده جزئیات بیشتر روی View log کلیک کنید.

Pic5 به روز رسانی آفلاین سرور HP با SPP

گزارش وضعیت خروج 1 را نشان می دهد، جایی که برای فعال کردن تصویر سیستم عامل جدید نیاز به راه اندازی مجدد بود.

Pic6 به روز رسانی آفلاین سرور HP با SPP

ساخت فایل بوت SPP با HPE USB Key Utility

گزینه های مفید زیادی برای نصب SPP ISO برای به روز رسانی وجود دارد. یکی از روش ها به طور مجازی ISO را با استفاده از رسانه مجازی iLO (از طریق کنسول از راه دور یا سرور HTTP) وارد کنید.و یا دیسک دی وی دی رایت شده را به صورت فیزیکی وارد کنید. و راحت ترین و کم هزینه ترین راه فلش USB را با نرم افزار 3.0 HPE USB Key Utility به صورت بوت شده بسازید. توجه فرمایید نرم افزار هایی مانند rufus برای این کار مفید نیستند.

Pic7 به روز رسانی آفلاین سرور HP با SPP

نکته 1. از Boot یک بار مصرف در iLO استفاده کنید تا سیستم فقط یک بار از ISO بوت شود.

زمانی که HP SUM به‌روزرسانی و راه‌اندازی مجدد سرور را به پایان رساند. می‌توان SPP ISO را به‌طور خودکار حذف کرد. گزینه زیر One-Time Boot را می توان از طریق iLO پیکربندی کرد (تا زمانی که سرور در POST نباشد).برای سیستم بایوس قدیمی، CD/DVD را به عنوان اولین گزینه انتخاب کنید. برای سیستم UEFI، Generic USB Boot را به عنوان اولین گزینه انتخاب کنید. به یاد داشته باشید که فایل ISO را به صورت مجازی نصب کنید.

Pic8 به روز رسانی آفلاین سرور HP با SPP

نکته 2. Intelligent Provisioning را نمی توان با HP SPP اپدیت کرد

میتوانید نسخه HPE Intelligent Provisioning (v2.64B) را به صورت ISO دریافت نمایید و با نرم افزار HPE USB Key Utility بر روی فلش کپی نمایید. و مانند اپدیت SPP به دستگاه نصب و منتظر بمانید تا تمام شود و سیستم مجددا راه اندازی شود. در هنگام نصب سیستم را به هیچ عنوان ریست نکنید. HPE Intelligent Provisioning بصورت کاملا جدا از SPP اپدیت میشود. میبایست فایل آن را دانلود کنید و روی سرور نصب کنید. اگر گزینه F10 شما غیر فعال شده است میتوانید به مقاله فعالسازی Intelligent Provisioning در سرورهای اچ پی نسل 8 مراجعه نمایید و از این اموزش استفاده نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *