HPE Smart Memory چیست؟

HPE Smart Memory چیست؟ Pic1

HPE Smart Memory و ویژگی و مزایای آن را در این مقاله دنبال کنید. از آنجایی که تقاضای سیری ناپذیر برای برنامه ها، داده ها و محتوای دیجیتال به طور تصاعدی رشد می کند، زیرساخت های سرور سنتی که بنیاد دیجیتالی کسب و کار و جامعه بوده، محدود شده است. در عین حال، کسب و کارها عملکرد بیشتر و حداکثر زمان کار را می طلبند.
روندهای فناوری اطلاعات مانند مجازی سازی سرور، محاسبات ابری و محاسبات با کارایی بالا، میانگین گیگابایت حافظه هر سرور را در شش سال گذشته شش برابر کرده است. در نتیجه، سازندگان DRAM تراکم اجزای تراشه را برای پشتیبانی از ظرفیت‌های حافظه بالاتر افزایش می‌دهند. به عنوان مثال، امروزه یک تراشه DRAM چهارگیگابایتی حاوی بیش از 4 میلیارد سلول حافظه است. و تنها ماژول حافظه 32 گیگابایتی DDR3 بیش از 288 میلیارد سلول حافظه دارد.

حافظه مناسب را انتخاب کنید

ترکیبی از افزایش تقاضای حافظه و پیچیدگی اجزاء، خطرات را افزایش داده است. زیرا مشاغل به در دسترس بودن مداوم زیرساخت های فناوری اطلاعات نیاز دارند. حافظه یک جزء حیاتی سیستم است. حافظه به طور قابل توجهی قابلیت اطمینان سیستم، عملکرد و به طور فزاینده ای ردپای قدرت سرور و مرکز داده را تعریف می کند. بنابراین، انتخاب حافظه مناسب، کلید تضمین بیشترین قابلیت اطمینان، بالاترین عملکرد، و بازگشت سریع‌تر سرمایه‌گذاری در فناوری اطلاعات شما است. به عنوان یکی از بزرگترین خریداران (DRAM)، (HPE) فقط حافظه با بالاترین کیفیت را انتخاب می کند.

HPE SmartMemory بر روی سرورهای HPE ProLiant با استفاده از نرم‌افزار اختصاصی که محیط‌ها و شرایط عملیاتی شدید را شبیه‌سازی می‌کند، تست و تنظیم شده است. گزینه های واجد شرایط HPE به این معنی است که هر HPE DIMM واقعی از طریق فرآیند صلاحیت دقیق ما که فراتر از رویه استاندارد صنعت گسترش می یابد تا از سازگاری، عملکرد و قابلیت اطمینان اطمینان حاصل کند.

با HPE Smart Memory به قابلیت اطمینان، عملکرد و مدیریت برسید

HPE SmartMemory یک فناوری منحصربه‌فرد است که برای سرورهای HP Proliant Gen8 و Gen8 v2 معرفی شده است. بر خلاف سایر حافظه‌های شخص ثالث، HPE SmartMemory احراز هویت می‌کند. که آیا حافظه از مراحل سخت‌گیری و تست HPE عبور کرده است یا خیر. و بالاترین کیفیت و حافظه واقعی HPE SmartMemory را در اختیار شما قرار می‌دهد.

مهمتر از همه، تأیید HPE SmartMemory قفل عملکرد خاصی و ویژگی‌های کارایی بالا را که برای سرورهای HP Proliant Gen8 و نسل 8 به بعد بهینه شده‌اند، باز می‌کند. علاوه بر این، HPE Smart Memory پشتیبانی پیشرفته را از طریق HPE Active Health System و نرم افزار مدیریتی ارائه می دهد.

برخی از حافظه های هوشمند HPE

  • رم سرور اچ پی HP Memory PC3 12800R
  • رم سرور اچ پی HP Memory  PC3 14900R
  • Unbuffered with ECC DIMM (UDIMM) – 16 GB capacity
  • Registered DIMM (RDIMM) DDR4 – 32 GB capacity
  • Load-reduced DIMM (LRDIMM) DDR4 – capacity between 32 and 128 GB

ویژگی ها و مزایای کلیدی حافظه هوشمند HPE

HPE Smart Memory برای مشتریان ProLiant Gen8 وبه بعد که به دنبال استفاده از تمام عملکرد رم سرور HP، قابلیت اطمینان و صرفه جویی در مصرف انرژی هستند، ایده آل است که سرور ProLiant Gen8/9/10 برای ارائه آن طراحی شده است. حافظه به طور فزاینده ای سهم بیشتری از مصرف انرژی سرور را ایفا می کند و انتخاب کارآمدترین حافظه جزء مهمی در کاهش نیازهای کلی برق و خنک کننده مرکز داده شما است. این صرفه جویی به کاهش هزینه عملیاتی و بازگشت سریع تر سرمایه (ROI) منجر می شود و بودجه IT صرف شده برای برق و سرمایش را آزاد می کند.

از دیگر مزایای آن میتوان به افزایش قابلیت اطمینان و تنظیم و بهینه سازی عملکرد برای سرورهای HP ProLiant و پشتیبانی پیشرفته در آینده از طریق HP Active Health System اشاره کرد. افزایش 23 درصدی توان حافظه و 25 درصدی بهبود تاخیر از دیگر مزیت های حافظه هوشمند HPE میباشد. ویژگی HPE SmartMemory از رم  1600 MHz و به بعد معرفی شد. حافظه هوشمند و ولتاژ پایین طراحی شده برای ارائه عملکرد و ظرفیت بهتر با قیمت رقابتی میباشد.

کاهش قدرت بدون به خطر انداختن عملکرد

HPE متعهد است که به شما در دستیابی به حداکثر سود در هر وات از زیرساخت IT خود کمک کند. با استفاده از HPE Smart Memory در مقایسه با حافظه های شخص ثالث یا حافظه های OEM دیگر، مصرف برق تا 20 درصد کمتر است.

• در دسترس بودن حافظه ولتاژ پایین در همه اندازه ها برای فناوری های RDIMM و UDIMM.

• HPE برای اولین بار در زمان نسل جی8  (RDIMM) را در ولتاژ 1.35 ولت معرفی کرده است.

عملکرد بهتر

HPE Smart Memory از DDR3 unbuffered ECC DIMMs (UDIMMs) با 2DIMM در هر کانال با سرعت 1866 MT/s پشتیبانی می کند. در حالی که صنعت از UDIMM با 2DIMM در هر کانال با سرعت 1600 MT/s پشتیبانی می کند. علاوه بر این، UDIMM های DDR3 قادر به عملکرد ولتاژ پایین، تا 20 درصد مصرف برق کمتر هستند:

 1DPC @1600 at 1.35 V

2DPC @1600 at 1.35 V

HPE SmartMemory اکنون از DDR3-1866 LRDIMM پشتیبانی می کند:

• 1DPC @1866 at 1.5 V
• 2DPC @1866 at 1.5 V
• 3DPC @1333 at 1.5 V

HPE Smart Memory در خانواده پردازنده های سری HP Proliant Gen8 v2 Intel® Xeon® E5-2600 پشتیبانی می شود

با آخرین نسل سرورهای ProLiant Gen8 و Gen8 v2 مبتنی بر سری Intel®، ویژگی های اضافی زیر را DDR3 ارائه می دهد.

  • از   DDR3-1333 RDIMM 1.35 V برای حداکثر پهنای باند در سرور blades پشتیبانی میشود.
  • از DDR3-1600 Registered DIMMs از ولتاژ پایین 1.35 ولت یا 1.5 ولت بدون افت عملکرد پشتیبانی می کند.
  • فناوری تشخیص خطای حافظه پیشرفته HPE با مشخص کردن خطاهایی که احتمال خرابی برنامه‌ریزی نشده را دارند، تا 35 درصد زمان استفاده از حافظه را افزایش میدهد.
  • New 32 GB Load Reduced DIMM (LRDIMM) ظرفیت را تا 50 درصد افزایش می دهد. و سرورهای 2 سوکتی HP Proliant Gen8 و Gen8 v2 اینتل را تا 768 گیگابایت پشتیبانی می کند.

البته این توضیحات برای زمان معرفی این قابلیت میباشد که تا به الان که نسل 11 سرور های اچ پی معرفی شده، در آن استفاده میشود. از طربق این قابلیت میتوانید رم های اورجینال خریداری کنید زیرا که اچ پی این فابلیت را در رم های تولیدی خود قرار داده که از طریق سرور و iLo میتوانید قابلیت HPE Smart Memory را در رم های خود چک کنید و از اصلی بودن آنها اطمینان کسب نمایید. رمهایی که این قابلیت را نداشته باشند توسط اچ پی تایید نشده و QC های اختصاصی اچ پی را ندارند.

آیا  HPE Smart Memory از فناوری حافظه اختصاصی استفاده می کند؟

HPE Smart Memory از حافظه استاندارد صنعتی استفاده می کند که در سیستم های HP تأیید شده است. از آنجایی که حافظه، فرآیندهای آزمایشی سخت‌گیرانه HP را بر روی پلت‌فرم‌های HP تکمیل کرده است، همه ویژگی‌های حافظه دارای بالاترین استانداردها هستند.

نتیجه گیری

همانطور که گفته شد SmartMemory ویژگی‌های خاصی را که فقط در حافظه واجد شرایط موجود است را احراز هویت می‌کند. و قفل آن را باز می‌کند و تأیید می‌کند که آیا حافظه نصب‌شده مراحل تست و صلاحیت شرکت Hewlett Packard Enterprise را پشت سر گذاشته است یا خیر. فناوری منحصربه‌ فردی که برای سرورهای HP ProLiant نسل 8 و نسل 9 (معروف ترین این نسل سرور اچ پی HP DL380 Gen9 SFF میباشد) و نسل 10 (معروف ترین این نسل سرور HP DL380 Gen10  میباشد) و به بعد معرفی شده است. و وظیفه آن بهینه سازی و تنظیم عملکرد در سرورهای رکمونت و تاور و بلید و آپولو اچ پی میباشد. از آنجایی که حافظه تحت یک فرآیند احراز هویت قرار می گیرد که تأیید می کند صلاحیت در پلت فرم های HP انجام شده است، قابلیت اطمینان افزایش یافته است. SmartMemory با حداکثر قابلیت اطمینان و عملکرد به شما کمک می کند تا بازدهی سریع تری را در سرمایه گذاری IT خود داشته باشید.

HP SmartMemory برای کاربرانی ایده‌آل است که می‌خواهند حافظه اصلی HP Qualified را خریداری کنند. که عملکرد آن برای سرورهای HP ProLiant تنظیم شده باشد. و در آینده از طریق HP Active Health و سایر نرم‌افزارهای مدیریتی پشتیبانی بهتری داشته باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *