معرفی سرور های HPE Proliant

معرفی سرور های HPE Proliant DL,ML

معرفی پرولینت

سرور های HPE Proliant در گذشته توسط شرکت Compaq به صورت سرورهای کامپیوتری معرفی ، تولید و روانه بازار آن زمان میشدند. این برند و کمپانی در سال 2002 توسط HP خریداری شد. پس از آن اچ پی سرورهای Netserver خود را کنار گذاشت و سرورهای Proliant را با برند خود روانه بازار ساخت. سرورهای HP نسبت به سایر برندها بدلیل وجود سیستم های هشدار دهنده و امنیت از قابلیت اطمینان بیشتری برخورداد هستند. به همین دلیل این برند مورد اعتماد مشتریان واقع شده و جزو پرفروش ترین برند سرور در جهان و ایران محسوب مشود.

انواع سرورها در HPE

در اولین مرحله معرفی برای خرید سرور HP باید ابتدا نوع سرور HPE Proliant خود را با توجه به تجهیزات و زیر ساخت انتخاب نمایید.

1.سرور HPE Proliant ML (Modular Line) Series

سری سرورهای ML  مبتنی بر ساختار ایستاده (Tower) هستند. توسعه پذیری از اهداف طراحی ML میباشد. قابلیت استفاده در هر محیط بدون نیاز به تجهیزات می باشد.

این دسته به مدل های ML100, ML300 تقسیم میشوند. پرفروش ترین دستگاه سری ML  سرور HP Proliant ML30 Gen10 میباشد. دستگاهی  مشابه سرور DL380 با همان قدرت و پشتیبانی از پردازنده و رم اما به صورت ایستاده HP ML350  می باشد.

معرفی سرور های HPE Proliant ML Series

1-1.سرور HPE Proliant Micro Series

سری MicroServer  که جدیدن به سبد محصولات این برند خوش نام اضافه شده است. برای کسب و کارهای خانگی و کوچک طراحی شده اند. میتوان آنها را در هر محیطی بدون هیچ پیش نیازی نگهداری نمود.

معرفی سرور های HPE Proliant Micro Server Series

2.سرور HPE Proliant DL (Density Line) Series

سری سرورهای ML  مبتنی بر ساختار رک (Rackmount) هستند. ایجاد تعادل بین قدرت پردازش سرور و تراکم آن از اهداف طراحی این سری است. این سرورها در داخل رک نگهداری میشوند.

این سرورها مناسب برای نگهداری در تعداد بالا در یک محیط هستند و باید داخل رک نگه داری شوند. مدل هایی که در ایران به فروش میرسند به گروه  DL100, DL300, DL500 تقسیم میشوند. معروف ترین مدل در ایران و جهان DL380 میباشد. اخرین نسل از آن HPE Proliant DL380 Gen10 میباشد.دیگر سری های آن HP Proliant DL380 Gen9, HP Proliant DL380P Gen8 میباشد. همچنین مدل های تک یونیت HP Proliant DL360p Gen8, HPE Proliant DL360 Gen10 , HP Proliant DL360 Gen9 میباشد.

معرفی سرور های HPE Proliant DL Series

3.سرور HPE Proliant BL (Blades Line) Series

سری سرور BL مبتنی بر ساختار محفظه میباشند. حداکثر قدرت پردازش و کنترل پذیری در فضای محدود از اهداف طراحی این سری سرورهاست. این سرورها در داخل رک و به صورت تیغه ای حداکثر تا 8 و یا 16 عدد داخل محفظه قرار میگیرند. مدل محفظه ها برای نگه داری تیغه ها C3000 و C7000 میباشند.

معرفی سرور های HPE Proliant BL Series

به طور کلی اگر دارای رک هستید مدل  DL و اگر میخواهید مانند کیس کامپیوتر معمولی در اتاق نگه دارید, مدل ML را خریداری نمایید.

نوع و تعداد پردازنده سرور های HPE Proliant

در اچ پی پرولینت سری DL و ML سرور ها به مدل عددی تفکیک شده اند که هر مدل از تعدادی پردازنده پشتیبانی می کنند. سرورهای 100 معمولا از یک و یا 2 پردازنده ، سرورهای 300 از دو پردازنده و سرورهای 500 از 4 پردازنده پشتیبانی می کنند.

نکته: مدل هایی از سرور که با عدد 0 ختم میشوند، نوع سوکت و پشتیبانی از پردازنده های Intel و اگر به 5 ختم شود نوع سوکت و پشتیبانی متناسب با پردازنده AMD میباشد.

تا لحظه نگارش این نوشته آخرین نسل سرور های پرولینت شرکت HPE نسل دهم میباشد. این نسل پشتیبانی از پردازنده Intel® Xeon® Scalable و رم DDR4 را دارا میباشند.

خرید و قیمت سرور اچ پی

برای بررسی مشخصات تخصصی و خرید به منو سرور HP مراجعه نمایید. همچنین برای مشاوره میتوانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *