تفاوت بین حافظه رم بافر(Buffered) و بدون بافر(Unbuffered) چیست؟

تفاوت بین حافظه رم بافر(Buffered) و بدون بافر(Unbuffered) چیست؟

تفاوت رم Registered و Unbuffered چیست؟

در این مقاله به بررسی ، مقایسه و تفاوت های رم (حافظه) های بافر (Buffered) و بدون بافر (Unbuffered) میپردازیم.

RAM مخفف Random Access Memory است. حافظه برای نگهداری داده ها به یک جریان مداوم نیرو نیاز دارد زیرا داده ها فرار نیستند. عملکرد یک سیستم توسط RAM تعیین می شود.

تفاوت اصلی بین رم (حافظه) بافر و بدون بافر این است که RAM بافر شامل یک Register بین DRAM و کنترل کننده حافظه است. در حالی که RAM بدون بافر شامل یک Register بین DRAM و کنترل کننده حافظه نیست.

جدول مقایسه (بافر و حافظه بدون بافر)

اصطلاحات حافظه بافر حافظه بدون بافر
معنی این یک ماژول حافظه است که دارای یک رجیستر بین DRAM و کنترل کننده حافظه است. این یک ماژول حافظه است که دارای هیچ رجیستری بین DRAM و کنترل کننده حافظه نمیباشد.
نام دیگر Registered RAM Unregistered RAM
قابلیت اطمینان در ذخیره سازی داده ها بسیار قابل اعتماد است در ذخیره سازی اطلاعات کمتر قابل اعتماد است
تأثیر بر کنترل کننده حافظه بار الکتریکی کمتری را روی کنترل کننده حافظه قرار می دهد بار الکتریکی بیشتری روی کنترل کننده حافظه بگذارید
ثبات پایدارتر پایداری کمتر
هزینه بیش از حد گران نسبتا گران است
کاربرد مناسب برای سرورها و سایر سیستم های مهم ماموریت که به یک محیط عملیاتی پایدار نیاز دارند مناسب برای دسکتاپ و لپ تاپ

حافظه بافر چیست؟

این یک ماژول حافظه است که شامل یک رجیستر یا ثبات بین حافظه رم و کنترل کننده حافظه است. دارای یک سیستم واحد می باشد که بار الکتریکی کمتری روی کنترل کننده حافظه می گذارد.

RAM بافر شده برای سیستم های سطح بالا مانند سرورها و سیستم های مهم که به یک محیط عملیاتی پایدار نیاز دارند ، بسیار کاربرد دارد.

به دلیل وجود یک تراشه اضافی در وسط ماژول ، شناسایی RAM بافر کاملاً راحت است.

حافظه بدون بافر چیست؟

این یک ماژول حافظه است که فاقد هیچ ثبات یا رجیستری بین حافظه رم و کنترل کننده حافظه است. بار الکتریکی زیادی روی کنترل کننده حافظه می گذارد.

حافظه RAM بدون بافر بیشتر در لپ تاپ ها و دسکتاپ ها قابل استفاده است. خبر خوب این است که از نظر قیمتی ارزان تر هستند. اما دارای پایداری و فابلیت اطمینان کمتری هستند.

سوالات متداول در مورد حافظه

حافظه رم بافر یا بدون بافر بهتر است؟

حافظه رم Unbuffered به دلیل مقرون به صرفه بودن و عملکرد بالاتر ، بهترین انتخاب برای سیستم استاندارد است. اما رم بافر یا Registered یک انتخاب خوب برای سیستم های حیاتی است که نیاز به یک محیط عملیاتی با ثبات تر دارند.

آیا می توانید از حافظه بافر و بدون بافر استفاده کنید؟ (در کنار هم و یا بجای هم)

خیر. طراحی رایانه و یا سرور مشخص میکند که میتوان از حافظه بافر یا بدون بافر استفاده نمود. و نمیتوان آنها را بصورت میکس استفاده نمود.

نتیجه گیری

تفاوت اصلی رم بافر و بدون بافر این است که RAM بافر با ثبات تر و قابل اطمینان تر است. در حالی که RAM بدون بافر دارای پایداری و اطمینان استاندارد است.

برای مشاوره و خرید انواع رم ها و سرور های HP میتوانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

همچنین برای مشاهده محصولات در دسته بندی رم و سرور اچ پی میتوانید از طریق لینک زیر وارد شوید.

رم سرور HP

سرور HP

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *